Eesti Betooniühing valis eile aasta betoonehitist. Aasta betoonehitise eriauhinna betooni teemalise innovatsiooni eest sai KODA maja. Žürii hinnangul on KODA maja suurepärane näide ühiskondlikust algatusest, mis õigete inimeste kokku sattudes võib mägesid liigutada.
Žürii kommentaar: „Koda avaldas muljet, kui väike (mahult), aga tubli katse lihtsustada eramuehitust ning leida uusi, kaasaegseid ja laialdaselt kätte saadavaid lahendusi eluasemeprobleemidele. Koda näitab, et betoonehitis ei pea tingimata olema suuremahuline ja staatiline, betooni saab koos teiste materjalidega edukalt kasutada ka selliste väikeehitiste puhul.”
KODA maja betooni lahenduse üks autoritest Kalev Ramjalg ütles auhinna kohta: “Tore, et KODA märgati. Oleme oma puit-betoon komposiitpaneeli õhukest 60 millimeetri paksust kandvat betoonseina arendanud juba enam kui kaks aastat. Kui meie betooniinnovatsioon leiab ka laiemalt kasutust, on üks meie eesmärkidest – innovatsioon majade ehitamises, täidetud.”
Tegemist on uudse betooni kasutusviisiga kogu maailmas. Õigemini on kopeeritud häid ideid erinevatest valdkondadest. Paneelide valmistamine meenutab Gutenbergi poolt leiutatud raamatute trükkimise viisi. KODA seinad ja lagi on paneelidest, mis on üksiti nii kandvad, soojustus- kui disainielemendid. Inimsõbralik puit siseruumes, vastupidav ja nõtke betoon õues. Kuna seina paksus on alla 18 cm, ei raisata kallist eluruumi seintele. Uudne soojustus tagab hoolimata õhuksusest vastavuse passiivmaja nõuetega. Lisaks võimaldab betooni trükkimise meetod hoone välisseinu kaunistada erinevate mustritega, näiteks purjestruktuuriga.
KODA on ainuke omalaadne betoonist moodulmaja maailmas. Selles on ühendatud kasutuse lihtsus ja kaasaegne disain. KODA maja ei ole kinnisasi, seda saab mõne tunniga lihtsasti lahti võtta ja teise kohta üles panna – ilma kuudepikkuse ehitusplatsi ettevalmistuse ebamugavusteta. KODA ei kuluta vaid toodab energiat – annab (elektri) võrku rohkem kui toimimiseks ise vajab. KODA maja on võimalik kasutada nii elamiseks, äripinnana kui ka klassiruumina. Esimesed majad lähevad seeriatootmisse käesoleva aasta teises pooles ja seatakse üles Tallinnas ja Pärnus.
Žüriil oli hindamiseks KODA esimene prototüüpmaja.