Arco Vara: Ainuesindusleping annab kinnisvara müüjale kindlustunde

Arco VaraKinnisvara müüjal ei tasu ainuesinduslepingut peljata, pigem vastupidi: muretsemiseks on põhjust sellel, kel maakleriga kirjalikku kokkulepet pole. Ainuesinduslepinguga võtab maakler endale kohustuse kasutada objekti turunduseks ära kõik olemasolevad võimalused ja anda kliendile jooksvalt tagasisidet.

Sõna „ainuesindus” kõlab paljudele hirmutavalt. Kardetakse, et end ühe kinnisvaraettevõtte  ja maakleriga sidudes piiratakse oma võimalusi. Tegelikult on olukord vastupidine: ainuesindusleping laiendab võimalusi leida kinnisvarale kiiresti ostja ja saada oma vara eest soovitud hind. Kuidas nii?

Esiteks, ainuesinduslepingu sõlminud maakler panustab objekti müüki sajaprotsendiliselt. Me teeme põhjaliku turuanalüüsi, hinnastame objekti koos professionaalse hindajaga, koostame turundus- ja müügiplaani. Me suuname ostjad panka, kus neil on kõige kasulikum laenulepingut sõlmida. Arco Vara maakleri selja taga on kogu ettevõte oma turundusega. Me tellime objekti fotod, plakatid, sotsiaalmeedia boost’id, otsepostituseks flaierid. Lisaks võtab maakler kirjaliku lepinguga endale kohustuse näidata müügipakkumist kõigile Eestis tegutsevatele maakleritele. Kinnisvaramaaklerite koostööfoorumis, kuhu meie kliendid ei pääse, on üle tuhande maakleri. Sageli tulebki ostja mõne teise maakleri klientide hulgast ja tihti tekib huvilisi rohkemgi, mis annab müüjale valikuvõimaluse. Pole harvad ka need juhud, kui huvilised hakkavad hinda üle pakkuma.

Teiseks, kirjaliku lepinguga võtab maakler kohustuse anda kliendile jooksvalt tagasisidet. Maakler kannab arvutiprogrammi kõik oma tegevused: esitlused, kliendipäevad, Facebooki boost’id ehk tasuliselt esile tõstetud postitused, sotsiaalmeediareklaamid, tellitud fotod, flaierid, objekti kataloogi. Programm kogub info kokku, lisab sellele kõik objekti vaatamised kinnisvaraportaalides, loob kliendiraporti ja saadab selle kord nädas kliendi meiliaadressile. Kliendil on nõnda täielik ülevaade sellest, kuidas maakler tema heaks töötab.

Kolmandaks, ainuesindusleping maineka kinnisvaraettevõtte professionaalse maakleriga tagab parima teenuse. Teame kõik, et aeg on raha. Juhtub, et väikese firma väikest vahendustasu küsiv maakler paneb müügipakkumise üles ja helistab kolme kuu pärast müüjale ettepanekuga hinda alandada. Sest kui tasu on väga väike, ei motiveeri see objekti müüki palju aega panustama. Sel juhul tingib maakler esimese huvilise ilmumisel müüjalt hinda alla, et jõuda kiiresti tehinguni.

Kui maakler ei näe vaeva selle nimel, et tagada kinnisvara müüjale parim võimalik hind ja võimalikult palju huvilisi, siis ei tähenda väike vahendustasu müüjale mitte raha kokkuhoidu, vaid loodetust väiksemat tulu. Sest kui ma maaklerina ei suuda müüjaga iseenda töötasugi läbi rääkida, siis kuidas ma hakkan läbirääkimisi pidama tema kinnisvara hinna üle?

Mida väiksem ja tundmatum kinnisvaraettevõte, seda ettevaatlikum tuleks klientidel olla. On firmasid, mille lepingutingimusi lugedes tuleb ka mulle hirm peale. Suur ja tuntud ettevõte, nagu Eesti mainekaim kinnisvaraettevõte Arco Vara, oma nimega aga riskida ei saa. Tavaliselt sõlmime me ainuesinduslepingu tähtajalise, arvestades näiteks Tallinnas ja Harjumaal korteri müügiperioodiks 4–5 kuud. Kui klient ei peaks teenusega rahule jääma, saab ta selle aja möödudes lepingu lõpetada ja endale uue partneri valida.

Neljandaks, ainuesindusleping annab kindlustunde ka maaklerile. Kirjalik leping tagab, et kui maakler võtab turunduse ja müügi enda peale, siis samal ajal keegi teine objekti müügiga ei tegele. Juhtudeks, kui omanik leiab oma kinnisvarale tõesti ise ostja, kelleni ta jõuab meie turunduskanalitest sõltumatult, oleme lepingusse märkinud, et vahendustasust tuleb tasuda siis vaid 50%. Tavaliselt juhtub aga nii, et tuttav või lausa naaber on müügis olevast korterist teada saanud just tänu meie turundusele. Maakler on teinud tööd, ostnud internetireklaami ja maksnud kinnisvaraportaalidele, tasunud flaierite kujundamise, trükkimise ja postitamise eest ning  jõudnud selle tulemusel potentsiaalse ostjani. Ainuesindusleping annab talle kindluse, et ka sel juhul, kui ostjaks osutub näiteks müüja naaber või tuttav, ei jää tal tehtud töö eest tasu saamata.

 

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

13.-16.01.2025 Kinnisvara ABC