Korteri saab üürile anda pikaajalisele üürnikule või lühiajaliselt mõne päeva kaupa Airbnb kaudu. Kumb on siis tulusam: kas stabiilsust pakkuv pikaks ajaks väljaüürimine või lühiajalised majutused, mille hind on oluliselt kallim?
Kui kõik oleks nii lihtne, et Airbnb kaudu üüriks korterit keegi iga päev, siis oleks ilmselgelt tulusam just nii oma kinnisvara välja üürida. Kuid paraku tuleb mõelda ka sellele, kas antud üüripinnale on kogu aeg huvilisi.
Olen teinud väikese arvutuskäigu, mis näitab, kumb variant on pikas perspektiivis mõistlikum.
Kui pikaajaline üürnik tasub stabiilselt iga kuu üüri, siis on omaniku igakuine tulu küll väiksem, kuid samas on tagatud kindel sissetulek. AirBnb kohta seda aga öelda ei saa. Näiteks Tartus on keskmine ööpäevahind Airbnb kaudu üürides 65 eurot. Kui korter oleks välja üüritud iga päev, siis oleks omaniku tulu kuus 1950 eurot. Ent samas on hetkel Tartus Airbnb kaudu pakkumises ehk seisab tühjalt 258 majutustkohta.
Airbnb kodulehel on info ka selle kohta, kui palju võiks olla reaalne tulu kuus. Ööbimise keskmise hinna aluseks on võetud viimase 12 kuu jooksul tehtud broneeringud ning saadud hind on korrutatud majutatud ööde arvuga. Kui on näiteks kaks külalist ning üürile on antud kogu majutuskoht, siis on keskmine tulu Tartus olnud 306 eurot kuus. Aastas teeb see 3672 eurot.
Keskmine üürihind pikaajalisel üürimisel on Tartus 470 eurot. See tähendab, et aastas saadav tulu on 5640 eurot, ööpäeva hinnaks teeb see 15,6 eurot.
Nende andmete põhjal saab väita, et mõistlikum on oma korter välja üürida pikaajalisele üürnikule.
Üürikorterite turul pakutakse Tartus praegu kõige rohkem ühe- ja kahetoalisi kortereid, kõige vähem neljatoalisi. Samas otsivadki tudengid kahe- või ühetoalisi kortereid. Kolme- ja neljatoalisi soovivad üldjuhul pered või tudengid, kes tahavad soodsama hinna tõttu üürida suuremast korterist ühte tuba. Pakkumisi on turul küll palju, ent head üürikorterid leiavad üürniku päeva-paariga. Keskmine ruutmeetrihind on Tartu üürikorteritel 9,9 €/m2 ning aktiivseid pakkumisi on igas kuus ligikaudu 400.
Kui pikaajalist ja soovitud üürnikku ei õnnestu kiiresti leida, siis võiks mõelda ka lühiajalisele üürimisele, et üüripind tühjana ei seisaks. Airbnb kaudu korterit välja üürides peab aga arvestama suurema raha- ja ajakuluga. Lühiajalise majutuse pakkuja peab korterisse ostma ka sööginõud, tekid-padjad, voodipesud, käterätikud, pesemisvahendid, tualettpaberi. Ajakulu nõuab lühiajaline väljaüürimine oluliselt rohkem kui pikaajaline: majutusteenuse pakkujal tuleb üle anda võtmeid, korterit koristada, voodipesu ja rätikuid pesta või need pesumajja viia jne. Pikaajaline väljaüürimine on passiivsem ja seda on kerge töö kõrvalt teha, lühiajalise väljaüürimise kohta seda aga nii kindlalt väita ei saa.