Vaadates senist kõige negatiivsemalt mõjutada saanud korterituru segmenti, milleks on ennekõike 1960ndatel ehitatud tüüpkorterid, võib 2020. aasta I poolaasta lõikes teha juba üsna arvestatavaid järeldusi. Koroonakriis on pakkumiste arvu tõstma asunud ennekõike kehvema siseviimistluse seisukorraga tüüpkorterite lõikes, sest selliste korterite potentsiaalseteks ostjateks on tööealised isikud, kes on olnud suures osas Töötukassa toetusmeetmetel.
Lisaks, selliseid kortereid ostsid enne koroonakriisi mikroettevõtjad, kes teostasid seejärel siseruumide viimistlusremondi ning suunasid need korterid tagasi müügipakkumistesse või üüriturule – sellised väikeinvestorid kui ka spekulandid on aga tänases turusituatsioonis võtnud tagasihoidlikuma positsiooni. Täiendavalt, kuna 1960ndatel ehitatud korterid on väiksemad kui 1980ndatel ehitatud korterid, siis arvestatav hulk ostjatest on raha puuduse tõttu valinud just odavamapoolsed korterid, mis on 1960ndatel ehitatud tüüpkorterite hinnakasvu hoidnud piirkonniti viimastel aastatel kiiremana kui näiteks 1980ndatel ehitatud korterite puhul. Näiteks, 1960ndatel ehitatud 2-toalised on üldiselt ~ 40 m2 suurused, kuid 1980ndatel ehitatud 2-toalised on sageli ligi 50 m2 suurused.
2020. aasta I poolaasta statistikale tuginevalt on Tallinnas olnud täheldada, et II kvartalis alanes 1960ndatel ehitatud tüüpkorterite hinnatase võrreldes I kvartaliga 8,6% ning võrreldes 2019. aasta II kvartaliga 1,4% võrra. Tartu linnas püsis samaaegselt hinnataseme langus mõnevõrra väiksem, II kvartalis alanes selliste tüüpkorterite hind võrreldes I kvartaliga 4,9% ning võrreldes aastatagusega 1,7%. Pärnu linnas on turuaktiivsus analoogsete trendide kajastamiseks küll suhteliselt madal, kuid ka seal on olnud märgata mõneprotsendilist hinnalangust. Kui minna süvitsi mõnda laialdaselt 1960ndatel ehitatud korterelamutega hoonestatud piirkonda nagu näiteks Mustamäe linnaossa, võis tänavu II kvartalis märgata võrreldes 2019. aasta II kvartaliga 4,2%-list hinnalangust.
1980ndatel ehitatud korterite osas on aga hinnalangus olnud tunduvalt mõõdukam, mille juures hindade langust on seni olnud täheldada ainuüksi Tallinnas. Nii Tartus kui ka Pärnus on marginaalne hinnakasv püsinud. Tallinnas olid II kvartalis 1980ndatel ehitatud korterid 5,5% võrra madalamate hindadega kui veel I kvartalis ning ühtlasi tehti tehinguid 1,0% võrra madalamatel hindadel kui veel aasta tagasi. Sealjuures indikeerisid mõõdukat hinnalangust nii Lasnamäe linnaosa tervikuna kui ka Haabersti linnaosas paiknev Väike-Õismäe asum, mis on laialdaselt 1980ndatel ehitatud elamutega hoonestatud.