Pärnumaa elanikel on hea aeg vahetada korter maja vastu, vana maja uue vastu või leida meelepärane krunt ning ehitada kodu kõigi oma soovide järgi.
Pärnu inimesed, kes on otsustanud soetada oma uueks koduks individuaalelamu, valiksid hea meelega uusarenduse. Ideaalseks peetakse sellist varianti, kus uuel omanikul on võimalus siselahendustes kaasa rääkida.
Täna on trendiks ühetasapinnalised optimaalse suurusega (120-150 m2) kivielamud hea juurdepääsuga kõrghaljastusega kinnistul. Väga oluliseks peetakse uue kodu asukohta bussipeatuste suhtes. Kui buumiajal ei pööratud sellistele nüanssidele suurt tähelepanu, siis täna soovivad pereisad ning -emad olla sõltumatud laste koolidest ja trennidest, enam ei soovita taksojuhi ametit pidada. Kui uusarendus vastab eelkirjeldatud omadustele ning müügihind võrdub turuväärtusega, on tegemist oodatud kaubaga, mis leiab uue omaniku suhteliselt kiiresti.
2017. aasta esimese üheksa kuu jooksul tehti Pärnu maakonnas elamutega 334 tehingut, mis on 10% rohkem kui varasema aasta samal perioodil. Pärnu linnas tehti 88 tehingut, mida on mullusega võrreldes 10 maja vähem. Maakonnas tervikuna tehtud tehingute puhul kujunes aritmeetiliseks keskmiseks tehinguhinnaks 68 500 eurot ja mediaanhinnaks 60 000 eurot. Pärnu linnas kujunes aritmeetiliseks keskmiseks seevastu 89 000 eurot ja mediaanhinnaks 81 500 eurot.
Piirkonda uuritakse hoolega
Kuna Pärnu linnas on uuselamute pakkumine üpris kesine või on need kõrge letihinna tõttu enamikele inimestele kättesaamatud, planeeritakse uueks kodukohaks linna piiri või linnast maksimaalselt 15 km kaugusel paiknevaid piirkondi, kus hinnaklass oluliselt sõbralikum. Mis ümbruskonda puudutab, siis ei soovita olla esimesed elanikud arenduspiirkonnas, kuid samas ei soovita naabritega ka väga lähestikku hoonestust, hoolega uuritakse piirkonna tulevikuplaane. Seega omab tähtsust ka piirkonna planeering ning hoonestuse paiknemine kinnistutel.
Samad kriteeriumid kehtivad ka kruntide otsijate jaoks, kuna Pärnu linnas ületab sobilike elamukruntide nõudlus pakkumise või on hinnaklass krõbe. Tavapäraselt osutub sobilikuks krunt, millel olemas kommunikatsioonid krundi piiril, heas seisukorras juurdepääsutee ning tänavavalgustus, boonuseks on veekogu lähedus. Tark ostja teeb enne lõplikku otsust kodutöö, kaasates oma ala spetsialistid, paljud kliendid tutvuvad ka tulevaste naabritega ning koguvad informatsiooni piirkonna heade ja halbade külgede kohta.
Võib väita, et uue kodu (uuselamu) planeerimisel jagunevad kliendid kaheks. Noored pered soovivad pigem juba valmis kasutusloaga uuselamut, kuna elukoha vahetusega kaasneb senise kinnisvara müük ning tekib vajadus perega kohe uude koju kolida. Enamate võimalustega inimesed pigem planeerivad ning ehitavad just enda unistustele vastava maja.