Eestis seni suurim ja uudse lähenemisega BIM-teemaline konverents BIMsummit 2016 raames toimub avalik loeng, kus jagavad oma kogemusi ülemaailmselt tunnustatud BIM-visionäär Fred Mills Inglismaalt ja Jeremy Thibodeau – kogenud BIM-manager USAst.
Loengul saab täpsema ülevaate BIMi olulisusest ehitussektoris ning selle rakendamisest praktikas. Avalik loeng on tasuta ning toimub 20. aprillil, rohkem infot www.bimsummit.ee.
„Kõikides ehitusettevõtetes mõeldakse, kuidas muuta töö efektiivsemaks, säästa aega ning vähendada vigu ehitusprotsessis.
BIM-tehnoloogia ja sellest tulenevate uudsete juhtimismeetodite kasutuselevõtt on üks potentsiaalsetest lahendustest,” ütles Nordeconi BIM-projektijuht ja BIMsummiti korraldaja Miina Karafin.
„Avalik loeng, mis toimub kahepäevase BIMsummiti raames, on mõeldud kõigile, kes ehitusega kokku puutuvad. Ka neile, kes BIMist veel midagi ei tea, aga tahaksid teada.
”Huvi konverentsi vastu on olnud suur – osalevad suurimad ehitusfirmad,projekteerijad, tellijad ning tudengid. Samuti on suurt huvi avaldanud Riigi Kinnisvara AS ja Maanteeamet, andes tugeva signaali sellele, et ka riiklikul tasandil on tegemist olulise teemaga.
„Riigi Kinnisvara ASis (RKAS) on BIM juba tänane päev ja me tellime kõigi uute hoonete projekteerimise BIMis, selle mittekasutamine on pigem erand,“ ütles RKASi BIM projektijuht Silver Ader.
„RKAS on võtnud selge suuna, et BIM-tehnoloogia jõuaks projekteerijate töölaualt ka ehitusplatsile ja mis veelgi olulisem – sealt edasi ka kinnisvara haldusesse ja hooldusesse.
RKASis on juba algatatud Eestis esimene pilootprojekt BIM haldusmudeli loomiseks Eesti Rahva Muuseumi uue hoone põhjal,“ lisas Ader.
MTÜ BIMsummit sai kokku ühtsest huvist tutvustada Eestis seda, mis selle liikmed Miina Karafin, Kairi Sülla, Priit Ulmas ja Risto Vahenurm on näinud töötades ja õppides Ameerikas, Saksamaal ja Rootsis.
Grupp noori spetsialiste näeb, et eriti oluline on õppida just praktikute kogemusest – see inspireerib ning lisaks on võimalik seeläbi vältida juba teiste läbi tehtud vigu.
Kahepäevasel konverentsil kuuleb lisaks välismaisele kogemusele ka edulugudest, mis meil siin Eestis juba tehtud on. „Proovime leida vastuse küsimusele, mis ikkagi motiveerib ehitajat Eestis BIMi rakendama.
Kuigi termin BIM ei ole enam Eestis uus, siis just selle rakendamine ja väärtuse tõstmine nii ehituse tellija kui peatöövõtja silmis on see, mis MTÜ BIMsummiti liikmete meelest vajab enim tähelepanu,“ rääkis Risto Vahenurm.
BIMsummitil jagavad oma kogemusi näiteks René Schumann, Erik Sanford, Jeremy Thibodeau, Fred Mills, Reet Kalmet, Silver Neemelo, Andrus Kõresaar, Avo Ambur, Virgo Sulakatko ja teised. Konverentsil osalemine annab 26 EEL-i täiendõppe punkti.
Vaata konverentsi ajakava: http://www.bimsummit.ee/kava.
Saadaval on veel piiratud arv pileteid kahepäevasele konverentsile. Avalik loeng on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine.
BIMsummit Estonia (www.bimsummit.ee) on praktikult praktikule suunatud rahvusvaheline konverents, kus otsitakse reaalsetele probleemidele reaalseid lahendusi. BIMsummiti eesmärk on inspireerida Eesti peatöövõtjaid ja ehituse tellijaid läbi teiste praktikute kogemuse.
BIMsummitit aitavad korraldada Tallinna Tehnikaülikooli Ehitusteaduskond ja Baltic American Freedom Foundation. Üritust sponsoreerivad Nordecon, Novarc, Projekt Kuubis, Sirkel ja Mall, AruCAD, Trimble Solutions, Hochtief, Tehnopol, Reminet, Archibus ja Reaalprojekt.