Coop Pank hakkas alates reedest, 1. juulist 2022 pakkuma võimalust fikseerida kodulaenu intressi 5 aastaks.
Coop Panga erakliendi kinnisvarafinantseerimise juhi Karin Ossipova sõnul annab intressi fikseerimine kodulaenu võtjale kindlustunde, et tema laenumakse jääb fikseeritud perioodil samaks sõltumata baasintressi ehk euribori võimalikust tõusust.
„Kodulaenu intress koosneb tavapäraselt intressimarginaalist ja kuue kuu euriborist, mis tähendab, et iga kuue kuu tagant võib intressimäär muutuda ja mõjutada laenumakse suurust. Näiteks 100 000 eurose ja 30 aastase laenu korral tähendaks euribori tõus 1,00% võrra laenu kuumakse suurenemist ligi 50 eurot,“ selgitas Ossipova.
Intressi saab fikseerida nii olemasolevate kui uute kodulaenude puhul. Intressi fikseerimisel lisatakse kodulaenu tavapärasele intressile ehk riskimarginaalile intressi fikseerimise marginaal. Fikseeritud intressiperioodi lõppemisel rakendub lepingule uuesti tavapärane intressimäär ehk 6 kuu euribor pluss riskimarginaal.
Kodulaenu intressi fikseerimiseks tuleb pöörduda oma laenuhalduri poole, kes selgitab intressi fikseerimise tingimusi ja kaasnevaid kulusid. Olemasoleva lepingu intresssi fikseerimisel arvestab pank lepingu muudatuse tasu. Samuti tuleb arvestada, et fikseeritud intressi perioodil on laenu ennetähtaegne tagastamine hinnastatud erinevalt muutuva intressimääraga perioodist.
Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 128 300 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused kodule lähemale. Panga strateegiline omanik on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 330 kauplust.