Olukord ärikinnisvara turul on muutunud paljude ettevõtete jaoks keerulisemaks – käibed on langenud, paljud inimesed töötavad kodust – kuid üleliigne kontori-, lao- ning tootmispinna osas tahab omanik ikka üürimakseid, kõrvalkulud tasumist ning katkiläinud lamp vahetamist. Selles olukorras võib tunduda kunagi isegi puudu jäänud pind täna selgelt liigse luksusena.
Tasapisi on aga nii üürnike kui ka omanike teadvusesse jõudmas võimalus vähegi sobiva pindade layout`i puhul kaaluda allüürimist. Eriti kui algupärast üürilepingu muudab (va ajutised või püsivad üürhinna langetused) see ainult allüüri lubava klausli lisamises. Täna on turul ettevõtteid kes soovivad oma asukohta muuta ja/või kolida väiksema pinna peale. Taoliste soovide rahuldamiseks võibki allüürimine olla väljapääs uue win-win-win lahenduse suunas kõigi kolme osapoole jaoks. Allüürnik leiab uue sobiva pinna muutunud olukorra eelarve raames. Põhiüürnik langetab laekuva allüürniku üüri ning kõrvalkulude võrra enda koormust. Omaniku vaates on pind aktiivsemalt kasutuses, mis reeglina tähendab ka pinna kasutajate paremat võimekust oma majandustegevuse arvelt üüri- ja kommunaalmakseid tasuda.
Kuigi see võib osadele üürnikele olla psühholoogiliselt raske allaneelata, võib olla isegi allüürimine odavama hinna eest, kui omanikuga sõlmitud üürilepingus – päeva lõpuks oluline kokkuhoid, mis võib otsustada ettevõtte enda väljavaated kriisist edukalt läbitulemiseks. Domus Kinnisvara äripindade konsultandid on valmis siinjuures aitama nii a) allüürnike leidmise kui b) osapoolte vahelise üürilepingu muudatuste sisseviimise konsulteerimise osas. Olgem paindlikud ning head allüürimist!