Pärnu linnavalitsusele laekus hajaasustuse programmi abil oma elutingimusi parandada soovivatelt peredelt 64 taotlust, neist toetust saab 43 majapidamist.
Toetust saavatest taotlustest 29 on Audru, neli Paikuse ja kümme Tõstamaa osavallast. Neist kõigist omakorda 27 taotlust on lastega peredelt.
Riigi ja kohaliku omavalitsuse ühiselt rahastatava programmi abil saavad hajaasustusega piirkondade elanikud uuendada oma majapidamise joogiveevarustust, paigaldada autonoomse elektrisüsteemi, rajada kanalisatsioonisüsteemi või aastaringselt ligipääsetava juurdepääsutee.
Toetuse suuruseks ühe majapidamise kohta on kuni 6500 eurot, millele lisandub vähemalt 33 protsendi suurune oma- ja kaasfinantseering. Kui taotleja on aastatel 2017-2021 hajaasustuse programmist juba toetust saanud, arvestatakse varasem toetussumma toetuse piirmäära sisse.
Nii nagu läinud aastal puudutavad ka tänavustest positiivse otsuse saanud toetusetaotlusest enam kui pooled joogiveevarustusega seotud töid. Palju on ka neid, kes soovivad hajaasustuse programmi abil ehitada välja või rekonstrueerida oma kanalisatsioonisüsteemi. Üks toetussoov tuli ka juurdepääsutee rajamiseks ja üks pere soovib programmi toel rajada autonoomse elektrisüsteemi.
2021. aastal esitasid Pärnu osavaldade elanikud hajaasustuse programmi kokku 90 taotlust, millest positiivse hindamistulemuse sai 66 taotlust. Riik panustas mullu Pärnu maaperede elamistingimustesse parendamisse 85 168 eurot ning Pärnu linn 97 944 eurot.
Käesoleval aastal on riigipoolne toetus 93 236 eurot ning Pärnu linn panustab oma eelarvest maaperede elutingimuste parendamisse 108 401 eurot 19 senti.
Toetus makstakse välja tööde teostajale pärast seda, kui tööd on tehtud, toetuse saaja on omafinantseeringu tasunud ja aruanne on kinnitatud.