Endisest pioneerilaagrist saab kallis elamukompleks

Männimetsa müha, merekohin ning liivaluiterand, mis vaevalt saja meetri kaugusel su koduuksest asub – selliseks kujuneb eksklusiivse Vääna-Jõesuu Rannametsa elurajooni uutele elanikele hall argipäev.

Endine Energia lastelaager paistab ka kõige päikeselisemal päeval kõle ja kõhedust tekitavalt maha jäetud. Viimased laagrilised on Pipi-vaimustusest kantuna seintele maalinud salme ja asustamata saari: “Väike väänik, anna asu, et ma suureks eal ei kasu…”, “Ärke arvake mitte, ett teie lappseed on katund…” Purunenud aknaklaaside tagant paistavad öökapid ja hüljatud madratsid.

Kolme tillukese, nelja pisut suurema ja kahe veelgi suurema maja hoov on piiratud kokku- kukkumist kaaluva aiaga, väravad suletud roostetavate tabalukkudega. Sisse pääseb ühest väikesest jalgväravast.

Uudishimulikke “laagrilisi” võtab vastu sõbralik koer ja valvur. Viis kuud tagasi otsustas arendaja YIT Ehitus, et niisama laamendama pole mõtet inimesi platsile lasta – tuleb valvur panna! Ehkki laamendajad võib-olla teeksid pool tööd ära. Nimelt lükatakse suve hakul kõik majad kopaga kokku. Kui hästi läheb, siis natuke mõnest vundamendist kasutatakse. Aga see on äärmiselt vähetõenäoline.

Uued majad, mis tulevad täpselt vanade kohtadele, ehitatakse betoonist, arhitektid on Marika Lõoke ja Jüri Okas. Peibutuseks on projekteeritud majadele palju terrasse ja suured aknad.

Kodu 35 perele

Kolm kõige tillemat ühepereelamut on juba praegu endale omanikud saanud. Pereelamutele lisaks kerkib ranna veerele neli ridaelamut ja kaks korterelamut. Kokku saavad uue kodu endale 35 peret.

16 ridaelamuboksi keskmiseks hinnaks kujuneb ligi kolm miljonit krooni. “Me ei taotlegi, et need peaks kõigile kättesaadavad olema,” ütleb YIT Ehituse kinnisvaraosakonna müügijuht Tõnu Toompark. “Sinna tulevad kallid boksid ja korterid.”

Igas boksis on ligi 170 ruutmeetrit, saunaehitusvõimalus, terrass esimesel korrusel ning hiiglaslik 64-ruutmeetrine terrass katusel. Sealt peaks vabalt ka meri kätte paistma. Niivõrd, kuivõrd see üldse oluline on, elades rannas, kust sa iga kell võid varbad vette pista.

Kortereidki tuleb 16, ruutmeetri hinnaks kujuneb ligi 22 000 krooni. Praegu on plaanitud nii, et kahetoalised peaksid umbes 50-ruutmeetrilised tulema, kolme-neljatoalised ligi 100-ruudused. “Praegu me suhtleme huvilistega. Kogume infot, kui suuri kortereid tahetakse ja mida korteris vajatakse,” räägib Toompark.
Kahest kortermajast kummaski on paar merevaatega kodu, igal lääne suunas terrass. Idee poolest on võimalik kõikidesse korteritesse saun ehitada.

Kõik omanikud hakkavad jagama ühist aiaga piiratud õue-ala. “Väravad hakkavad lukus käima, iga omanik saab puldiga võtme.” Aias on ohtralt haljasala, lisaks korvpalli- ja tenniseväljak. Iga maja juurde tulevad ka parkimisplatsid. “Neid on paigutatud lähtuvalt praegusest planeeringust. Parkimiskohad tulevad lagedatele kohtadele, et me ei peaks puid maha võtma.”

Iga kodu peale eraldatakse kaks parkimiskohta – arvatavalt käivad ju tulevased omanikud 25 kilomeetri kaugusele Tallinna tööle.

Territooriumile jääb ka väike tellistest kuuri moodi ehitis ning kelder. Nendega esialgu suurt midagi muud ei tehta, kui vaadatakse, et väga silma ei häiriks. Näiteks tellistest ehitis kaetakse mõne teise materjaliga. Hiljem, kui mõnel omanikul peaks tulema väärtuslik idee, mida nende hoonetega pihta hakata, võidakse need huvilistele maha müüa.

Kui kõik kulgeb plaani järgi, võivad Vääna-Jõesuu kodude uued omanikud juba järgmisel suvel merepoolse aiavärava puldist klõpsuga lahti lasta ning otse randa astuda.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.01.2025 Ehituslepingute sõlmimine, muutmine ja lõpetamine – praktikas esinevad probleemid