Enne korteri müükipanekut ei tasu seal remonti teha

Viimaste aastate korterituru aktiivsuse valguses on kõige populaarsemad olnud renoveeritud väikekorterid. Üha rohkem soovitakse osta ka kapitaalremonti vajavaid elamispindu. Populaarsust kaotavad aga korterid, kus on parema müügitulemuse ootuses tehtud odav värskendusremont.

Kiiruga tehtud värvimine, odav põrandakate ja kõrgete lagedega vanasse korterisse pandud ripplaed pole kindlasti need argumendid, mille eest ostjad on nõus rohkem maksma. Näiteks investoritel on korteritele selge nõudmine – need peavad olema täielikult renoveeritud või väga heas seisukorras, mis võimaldab pärast ostu-müügilepingu sõlmimist alustada korteri väljaüürimisega. Niisuguseid kortereid otsivad ka need, kel pole aega ega huvi remondiga tegeleda, soovides koheselt sisse kolida.

Inimesed, kes on nõus korteri parendamisse panustama, soovivad aga osta pigem kapitaalremonti vajavaid kortereid, kus saab kõik oma äranägemise järgi kujundada. Odavalt tehtud sanitaarremont pole ka neile oluline, sest see ei lähe enamikel juhtudel kokku ostuhuviliste maitse ega ootustega. Milleks maksta lisaks asja eest, mis nagunii ära lammutataks?

Vana ja algupärase väärtustamise kasvades on aina problemaatilisemaks muutunud ka nende korterite müük, mis asuvad vanemates, näiteks stalini-aegsetes majades ning kus kiirremondi käigus on kasutatud ohtralt kipsi, näiteks paigaldatud kõrgetesse ruumidesse ripplaed. Ka siin tekib kohe vastuolu, sest pakkumishinda kergitavat, pigem modernset odavremonti ei peeta paljude potentsiaalsete ostjate poolt sellistesse korteritesse kuidagi sobivaks.

Seega, kui ostja soovib renoveeritud korterit, siis tähendab see täielikult kaasajastatud elektri- ja veesüsteemi ning kvaliteetset siseviimistlust. Lisaks ka põrandakütet, kaasaegset ventilatsiooni, uut köögitehnikat jne. Sellise korteri eest ollakse nõus maksma kvaliteedile vastavat kõrgemat hinda.

Kui aga otsitakse kaasajastamist vajavat korterit, siis eeldatakse soodsamat hinda, mis sõltub sellest, kas korter nõuab täielikku renoveerimist või on seal tehtud aeg-ajalt kerget sanitaarremonti, mille kestel on vahetatud ka näiteks elektrijuhtmestik.

Kiirremont, mis on paljude ostjate jaoks „ei liha ega kala“, on müügiprotsessi aeglustav faktor ning ostjaskond eeldab, et sellise korteri saaks pigem remontivajava elamispinna hinnaga kätte.

Artikli allikas on
Uus Maa
Uus Maa
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.11.2024 Kasutusluba ja selle taotlemine