Kakumäel algasid täna ehitustööd, mille tulemusena kerkib kahe aastaga Kakumäele kogu Läänemere regioonis ainulaadne merekompleks. Ehitustööde orienteeruv maksumus ulatub 20 miljoni euroni.
„Täna algavate ehitustööde esimeses etapis valmivad 2017. aasta maiks nii sadama-ala kui ka vajalik juurdepääsutee – Nooda tee,” rääkis Haven Kakumäe OÜ juhatuse esimees Neeme Kaarma. „2017. aasta sügisel valmivad aga juba ka sadama administratiivhoone ja kaasaegne aluste hotell – soe talvehoid ehk elling. Täna julgen kinnitada, et rajame siia Kakumäele 2017. aastaks Läänemere piirkonna unikaalseima, kõrgetele nõuetele vastava sadama ning selle juurde kuuluva infrastruktuuri.“
Neeme Kaarma sõnul lähevad ehitustööd maksma orienteeruvalt 20 miljonit eurot. „Summa võib esmapilgul tunduda suur, kuid iga sadamasse investeeritav sent on meil hoolikalt läbi kalkuleeritud – sadama vesiehituse ja infrastruktuuri väljaarendamiseks vajalike ettevalmistustega, olgu need siis tehnilised projektid, disain või funktsionaalsed lahendused, on me tipptasemel meeskond koos vastava ala spetsialistidega pikki kuid tööd teinud,“ lisas Neeme Kaarma. „Kõike ikka selle nimel, et 2017. aasta maiks oleks Tallinnas üks väga hea merelepääsu koht juures. Kindlasti kinnistab Haven Kakumäe Tallinna kohta Läänemere-äärsete sadamalinnade auväärses nimistus.“
Sadama ja sadama-ala ehitustööd teostab AS BMGS Eesti filiaal.
AS BMGS Eesti filiaali (www.bmgs.ee) põhitegevusaladeks on ehituse peatöövõtt sadamaehituse objektidel, vundamendi- ja vaiatööd ning sillaehitustööd. Läti ettevõte AS BMGS on suurim sadamaehitusega tegelev ettevõte Balti riikides.
Haven Kakumäe OÜ (www.kjs.ee) kavatseb Kakumäe poolsaarel asuva Haven Kakumäe ja selle ümbruse väljaarendamisse investeerida ligikaudu 70 miljonit eurot. Esimeses etapis rajatakse uus juurdepääsutee (Nooda tee) ning rahvusvahelistele nõuetele vastav sadam, järgmises etapis aga elling ning sadamahoone nii jahtklubi, laste purjekooli, toitlustuskohtade kui ka teiste vaba aja veetmise võimaluste jaoks. Eraldi on projektis tähelepanu pööratud linnaelanike soovidele, näiteks tulevase kompleksi võimaluste olemasolevate rekreatsioonialadega ühendamiseks ja puhkamisvõimaluste mitmekesistamiseks.