Statistikaameti teatel püsisid tarbijahinnad oktoobris eelmise kuuga võrreldes muutumatuna, kuid langesid aasta varasemaga võrreldes 0,2%. Euroala ühtlustatud tarbijahindade inflatsioon kiirenes oktoobris esialgse hinnangu kohaselt 0,3%lt 0,4%ni.
Suur osa Eesti tarbijakorvi odavnemisest tuli nii nagu varasematel kuudelgi energia odavnemisest, seejuures langes nii elektri kui ka moororikütuste hind, vastavalt 7,6% ja 2,8%. Toornafta hinnatase maailmaturul on alates selle aasta algusest langenud 20%, kuid euro kursi nõrgenemise tõttu USA dollari suhtes on nafta hind eurodes odavnenud vähem, 14%. Nafta hinna languse taga on peamiselt üleilmse nõudluse vähenemine, sest Hiina ja euroala majanduskasvu väljavaade on varem oodatust kesisem.
Teisalt soodustab naftatoodete odavnemist tootmise kasv Ameerika Ühendriikides ning OPECi riikide leplikkus praeguse madalama hinnatasemega. Turgudel oodatakse siiski, et nafta hind 2015. aastal pigem kallineb, ning energia panus inflatsiooni vähenemisse seetõttu edaspidi tõenäoliselt kahaneb.
Kuigi Eesti toiduainesektori olukorda halvendanud Venemaa impordipiirangute mõju on praeguseks jõudnud tootjahindadesse, on mõju tarbijahindadele jäänud seni piiratuks. Piimatoodete kokkuostuhinnad olid oktoobris 27% madalamad kui eelmisel aastal, sealiha kokkuostuhinnad langesid septembris aastavõrdluses 8% ja veiselihal 15%. Piimatooted aga kallinesid oktoobris aasta varasemaga võrreldes 4,6% ning lihatooted odavnesid 1,4%.
Alusinflatsioon, st tarbijakorvi kallinemine ilma toidu ja energiata, kiirenes oktoobris aastavõrdluses 0,4%ni. Tööstuskaubad odavnesid aastaga 0,2%, peamiselt sõiduautode hinna languse tõttu. Teenused kallinesid samal ajal 1%. Teenuste inflatsiooni vähendab endiselt sideteenuste hinna langus ning tasuta kõrghariduse juurutamine. Need tegurid vähendasid kogu tarbijakorvi hinnakasvu oktoobris 0,6 protsendipunkti.