Kinnisvaraekspert: viinamüügi keeld lõpetab kulunud keldripoe piinad

1Partner Kinnisvara1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul sunnib 1. juulist Tallinnas kehtima hakanud kange alkoholi müügipiirang viletsamaid väikepoode oma taset tõstma ning sortimenti ja teenindust parandama.

Martin Vahteri sõnul nurisevad praegu need väikepoed, mis viinamüügist elatusid. “Kui pood seni sortimendi, remondi ja viisaka teeninduse pärast ei muretsenud, siis läheb raskeks,” ütles Vahter ja lisas, et varsti peaksid esimesed kuulutused kinnisvaraportaalidesse jõudma.

“Otsus viinamüüki piirata on igati õige ja üldpilt läheb paremaks, sest koos kange alkoholi keeluga kaovad ka maja ümber tiirlevad jotad,” ütles Vahter ja lisas, et halva kvaliteediga viinakelder võib terve kvartali maine alla viia.

“Eks poe suurusega üritatakse trikitada, et viinamüüki jätkata. Kohalik omavalitsus peaks jälgima, et müügipinna alla ei saaks kirjutada ämma garaaži,” ütles Vahter.

“Viisakad leiva-saia lähikauplused jäävad alles ja pigem on neid Tallinnas ja eriti vanalinnas muu Euroopaga võrreldes vähe. Väikepood peab ellujäämiseks millegagi eristuma, sest hinnaga ta suurt ketti ei löö. Peale asukoha peavad olema teistsugused tooted, väljapanek või parem teenindus,” ütles Vahter.

“Hea kontseptsioon saab täiesti edukalt hakkama ilma alkoholita. Selle elav tõestus on Kalamaja uued väikesed kohvikud ja pagarikojad, mis annavad piirkonna atmosfäärile juurde,” ütles Vahter

1. juulist on Tallinnas kange alkoholi müük lubatud kauplustes, mille üldpind on vähemalt 150 ruutmeetrit. Regulatsiooniga on müük keelatud ka tanklakauplustes.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

22.01.2025 Kinnisvaraturundus