Pindi kinnisvara suurkliendi osakonna juht Peep Sooman on öelnud tänases Postimehe artiklis mitmeid lauseid, mis ei vasta tõele või on avalikkust eksitavad. KV.ee juht Tarvo Teslon selgitab, miks need väited ei vasta tõele.
„Meile teatati ühe kuuse etteteatamistähtajaga, et meie hinnad tõusevad 400% võrra, ükskõik kuidas seda ka siis ei nimetatud.“
KV.ee ei tõstnud hinda mitte ühtegi senti! Kuulutuste hind jäi samaks, kuid portaal otsustas õiglasema hinnastamise nimel lõpetada arvukate tasuta maaklerkontode pakkumise suurfirmale.
Keskmise Tallinna korteri vahendamise eest kasseerivad firmad kliendilt 3000-5000 eurot, kuulutuse eest tuleb maksta 1 euro. On natuke kummaline, et suurettevõtted süüdistavad portaali liigkasuvõtmises.
„Meie lihtsalt ei usu, et selline koostööpartnerlus on jätkusuutlik, sest ilma dialoogita kasutatakse juba teist korda monopolistlike võtteid.“
KV.ee on läbi ajaloo tulnud korduvalt suurettevõtetele vastu – ilmselt sellest ongi tekkinud ootus, et boikotiga saab status quotsäilitada.
Väide, et puudub igasugune dialoog, ei pea paika. KV.ee on avatud dialoogiks kõigiga, ka täna suhtlesime mitme ettevõttega. Pigem esitavad ultimaatumeid mõned üksikud suurettevõtted.
„Konkurentsiseaduse paragrahv 16 näeb ette, et ei tohi põhjendamatuid hinnamuudatusi teha. Suur turuosa ei ole ainult õigus hindu tõsta, vaid ka kohustus olla väärikas kõigi turuosalejate ja oma klientide vastu.“
Uue hinnastamismudeli eesmärk ongi kohelda võrdselt kõiki KV.ee kliente ja lõpetada suurfirmade ülisuured soodustused, millega saadakse eraklientide ja väikefirmade ees väga suur konkurentsieelis.
Kui varasemalt oli nii, et kümne maakleriga firma maksis kümne maakleri kuulutuste eest ja saja maakleriga firma maksis samuti kümne maakleri kuulutuste eest, siis nüüd me lõpetasime selle ebavõrdsuse. Trend näitab, et kinnisvaraturule on tulnud järjest rohkem omanikult-ostjale pakkumisi ja väikeettevõtteid, ilmselt kardavad suurettevõtted konkurentsi ja soovivad säilitada konkurentsieelise.
„Pidevalt on räägitud sellest, kuidas kinnisvarafirmad oleks nagu midagi halba teinud. Aga ärme unusta nüüd seda, et kinnisvarafirmade mingisugune ühisboikott on selles mõttes täielik jama. Igaüks otsustas oma tegude üle ise. Vaatasime oma hinnatõusule peale ja ütlesime, et loobume. Ega meie ei tea, mis kõikide teiste peades toimunud on.“
Kinnisvarafirmade tegutsemises polnud midagi juhuslikku, avaldus tehti ühiselt ja fikseeritud kuupäeval.
Kv.ee on endiselt Eesti kõige tuntuim kinnisvaraportaal ja turuliider, hoolimata mõningate ettevõtete lahkumisest. Kinnisvaraturg on tihe ja pakkumisi palju, seetõttu kaotavad boikotist eelkõige kinnisvaraettevõtted ise. Portaali külastajate jaoks pole oluliselt midagi muutunud.