Maamaksust: kuidas teha asju kiiremini, lihtsamalt ja odavamalt

IllustratsioonOlen kirjutanud artikli, et maamaksu kaotamiseks on põhjuseid küllaga. Olen kirjutanud ka sellest, et maamaks on ebaõiglane ja tuleks ära kaotada. Jäädes endiselt neile seisukohtadele arvan samaaegselt siiski, et ettenähtud maksud oleks mõtekas ära maksta.

Teadupärast saab maamaksu maksta kolmes osas – aprillis, juulis ja oktoobris. Kas tõepoolest peaksin ma tänasel IT-ajal kolmel korral panka logima makse maksma? Kas tõesti peaksin ma meeles pidama, millal täpselt ikkagi seda maksu maksta?

Klientide huve silmas pidades, kuid siiski esmalt maksedistsipliini parandamise eesmärgil on selleks välja mõeldud otsekorraldus. Eks siis inimene aktsepteerib ette temale esitatud maksenõude ning vastav summa arvestatakse kontolt õigel kuupäeval maha automaatselt.

Siit üleskutse maksuametile! Pange nüüd IT-meestega pead kokku ja pange ka maamaksu maksmine otsekorraldusega tööle. Palju ei tohiks teha olla. Otsekorralduste alusel maamaksu maksmine parandab  kindlasti nii maksete laekumist kui nende laekumiste kvaliteeti (nt viitenumbrid kirjutatakse õigesti). Selle tulemusena  on inimestel üks mure vähem, rohkem aega ja nad on õnnelikumad.

Isikliku märkusena olgu siinkohal mainitud, et ökonomisti haridus ja lähedane läbisaamine raha aegväärtuse mõistega ei luba mul isegi paarisajakroonist kulutust teha enne selle viimast tähtaega. Nii olen juba nädalaid tagasi internetipangas teinud kolm tulevikus maksmisele minevat maksekorraldust, et maamaks tähtajaks makstud saaks. Ja kes teab – äkki õnnestub Omanike Keskliidul vahepeal sellest maksust lahti saada.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.11.2024 Kasutusluba ja selle taotlemine