Töötlevas tööstuses kasvasid hinnad märtsis aastatagusega võrreldes 1,9 protsenti. Arengud olid sarnased viimastele kuudele – jätkuvalt kasvavad ekspordihinnad kiiremini kui tootja- ning impordihinnad, suurem hinnatõus iseloomustas puidutööstust ning farmaatsiatoodete tootmist. Hinnatõusu peamiseks põhjuseks peab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi peaanalüütik Mario Lambing nõudluse kasvu, oma osa on ka tootmissisendite kallinemisel.
Suurematest harudest jätkus tootjahindade kasv toiduainetööstuses. Tootjahinnad tõusid aastaga 2,7 protsenti, ekspordihinnad aga veelgi enam – 6,3 protsenti. Maailmaturul on aastaga oluliselt tõusnud piimatoodete ja õlide hinnad, ka lihatooted on kallinenud. Enamike toiduainete tarbijahinnad on Eestis kasvanud, hinnad on odavnenud vaid üksikutes tootegruppides.
Puidutootööstuses on hinnad aasta otsa liikunud üles poole, märtsis tõusid hinnad aastatagusega võrreldes üle 7 protsendi. Sama rütmis on liikunud ka ekspordi- ja impordihinnad, mis viitab nõudluse taastumisele ning on positiivne uudis meie ekspordile suunatud puidusektorile
Kümnendiku võrra on aastaga tõusnud farmaatsiatoodete hind, kuid see peegeldab peamiselt eelmise aasta arenguid ehk hinnad tõusid tegelikult juba varem. Pool aastat on hinnatase püsinud sisuliselt samal tasemel.
Kõige rohkem langesid tootjahinnad põlevkiviõli tootmises (enam kui kümnendiku võrra), mis tuleneb naftatoodete hindade muutusest maailmaturul. Viimastel nädalatel on oluliselt kärbitud nafta nõudluse prognoose ning OPEC+ toodangumahud on ületanud ootusi. Ka paberitööstuse hindade langus ühtib arengutega mujal maailmas.
Eesti Konjunktuuriinstituudi märtsi küsitlus näitas, et toodangu müügihinnad jätkavad lähikuudel kasvamist. Kolmveerand küsitletud töötleva tööstuse esindajatest prognoosis hindade samaks jäämist, kuid ligi iga viies vastanu ootas hindade tõusu. Tegevusalade lõikes peegeldavad hinnangud suures osas seniseid arenguid – kõige rohkem on hinnatõusu prognoosivaid ettevõtjaid toiduainetööstuses, puidutööstuses ning tööjõumahukamates rõiva-, tekstiili- ja nahatööstuses. Koos hinnatõusu ootustega on paranenud ka teised sektori lähikuude väljavaateid kirjeldavad näitajad.