Tartus Puiestee tänava alguses asuv endine tehasehoone ärkab ellu. Kevadel avab seal uksed Rimi, millele ruume ehitab Mapri Ehitus. Lennukite musti kaste valmistanud ja hiljem Tartu Kontrollaparaatide tehast majutanud hoonest on rentnikega kaetud ligi pool.
Endist tehasehoonet arendava Tarkon Kinnisvara juhatuse liige Raivo Kiivit räägib, et hoone esimesele korrusele tulevad kaubandus-, teenindus- ja kontoripinnad. Teisele korrusele on aga planeeritud kergetööstus-, lao-, kontori ja teeninduspinnad. Hoone esine parkimisplats renoveeritakse täielikult, sinna tuleb värske haljastus ning elektriautodega sõitjad saavad laadimisvõimalused. Parkimiskohti tuleb 105 autole.
Põhimahult on hoone kahekorruseline, otstes neljakorruselised bürooruumide blokid. Kasulikku pinda on hoones kokku üle 10 000 ruutmeetri, suurim rentnik 1500 ruutmeetril on Rimi Eesti, kelle supermarket valmib tänavu kevadel.
Rimi Eesti tegevjuhi Kristel Metsa sõnul on Rimi jaoks hoone ajaloost olulisem just selle asukoht: „Meie soov on olla oma klientidele võimalikult lähedal. Klientidele lähedal olek tähendab ka seda, et kui inimene on omale uut kodu otsimas/leidmas, siis Rimi kodupoena ootab neid juba ees. Puiestee Rimi ümbruses on elamupiirkond juba välja arenenud ning kindlasti kasvab veelgi läbi Vahi ja Kvissentali elamuarenduste. Kauplus jääb mugavalt tee peale ka neile, kes on Tartust Jõgeva poole välja sõitmas. Oma uute kaupluste puhul proovime alati leida asukohti, kus saame olla kasulik ümbritsevale kogukonnale ning oma viimased kauplused oleme avanud lähtudes just sellest põhimõttest. Kuhu lähevad meie kliendid, sinna on soov minna ka meil. Soovime olla osana kogukonnast, olla kodupood.“
Tänased rentnikud on Rimile lisaks Benu apteek, lennujaamade turvaväravaid valmistav Apstec Systems Estonia, mänguväljakute valmistaja Lars Laj Eesti, Hanza Mechanics Tartu, ahjude, kaminate korstnatega tegelev Calor Nordic. Planeeritud on lillepood, pakiautomaadid. Raivo Kiiviti sõnul on hoones on vaba pinda veel ligi 5000 m2.
Mapri Ehituse projektijuht Andreas Nigol tõdeb, et rekonstrueeritavad objektid on ehitajale keerukamad, mullu sügisel alustades kohati pea iga päev üllatusi. Ehituse eripärasid kommenteerides nimetab ta parkla alla rajatud 24 meetri pikkust terasest sademevee puhvermahutit. Tavaliselt tehakse niisuguseid mahuteid betoonist. „Projekteerimiseks ja ehitamiseks saime viis kuud. Kiire tempo juures on oluline, et otsused võetaks kiiresti vastu nii tellija kui ka tulevase rentniku poolt. Kõik on laabunud ning tellija on olnud otsuste ja vastustega meie küsimustele väga kiire.“
Tartu kaubandus- ja bürookinnisvara olukorda kommenteerides ütleb Raivo Kiivit, et jätkuvalt küsitakse kesklinna läheduses asuvaid ja hea ligipääsuga kaubandus-, teenindus- ja tööstuspindu. „Rentnike leidmine on majanduse madalseisust johtuvalt keerukam, kuid võimalik. Potentsiaalsed kliendid on hinnatundlikumad ning vajavad väikese kuni keskmise suurusega pindasid. Oluliseks on saanud kõrvalkulude suurus. Rasketööstus seevastu kolib enamjaolt linnalähedastesse tööstusparkidesse,“ räägib Kiivit.
Puiestee 2 tehasehoones on kaheksakümnendate keskel valmistatud musti kaste ning muud lennundusaparatuuri. Tehase nimi oli esialgu postkast Nr. 32 ning hiljem Tartu Kontrollaparatuuritehas. Üheksakümnendate alguses omandas tehase Rootsi kapitalil baseeruv HSF Group ning 2000te keskel omandas hooned Tarkon Kinnisvara OÜ.