KV.EE Nõuanderubriigi “Kuidas leida üürikorter“ eelmises artiklis kirjutasime kirjutasime üürikorteri hinda mõjutavatest teguritest – asukohast ja hoone heakorrast. Seekord tuleb juttu korterist endast.
Korteri heakord
Korteri heakord peaks olema kooskõlast hoone heakorraga. Super-luks remont vanas ja räämas majas ei tundu usaldusväärsena ega tohiks lubada küsida uue korteri üürihinda.
Üürikorterilt võiks oodata oluliste amortiseerumismärkide puudumist. Olemas peaks olema elementaarne sisustus, mille näol ei ole tegemist omaniku vanaisa lohkuistutud diivani sunnitud eluea pikendamisega.
Korteri heakorda saad hinnata KV.EE üüripakkumiste kõrval olevate piltide alusel. Ära siiski piltidest end eksitada lase, sest pildid on tavaliselt reaalsusest ilusamad.
Korteri sisustus
Mida rohkem eluks tarvilikku korteris olemas on, seda kallimat üürihinda omanik reeglina saada soovib. Samas pead võimaliku üürnikuna arvestama, et kui korteris on juba olemas voodi, siis tuleb sul enda voodile üüriperioodiks mingi teine ulualune leida.
Sellistest probleemidest tasub igal juhul rääkida üürileandjaga – mõistlik üürileandja on valmis korteris olevat mööblit ja muud sisustust vähemaks võtma või juurde tooma. Kas ja kuidas see tema küsitavat üürihinda mõjutab on juba järgmine küsimus.
Üürnikuna tasuks mõelda järgmistele mööbli ja sisustuse elementidele:
- pesumasin;
- külmkapp;
- nõudepesumasin;
- pliit ja ahi;
- teler;
- tolmuimeja;
- triikraud, triikimislaud;
- voodid;
- kapid-riiulid;
- toolid-lauad;
- diivan;
- muu mööbel.
Tegemist on sisustusega, mida sul üürnikuna tõenäoliselt rohkem või vähem vaja läheb. Alati on muidugi mõningasest mugavusest võimalik oobuda ja näiteks käsitsi nõusid või pesu pesta.
Sisustuse osas pööra tähelepanu sellele, kas üüripakkumise piltidel olev mööbel ja sisustus jääb korterisse sisse või mitte. Vahel on inimene pakkumise juurde lisanud pildid elamisest, kus enamus minema viiakse ja see võib üürniku jaoks eksitavalt mõjuda.
Nõuanne
- Mõtle järele, millise heakorraga korterit sa vajad – see määrab paljus tulevase üürihinna.
- Mõtle järele, millist korteri sisustust sa vajad.
- Kui korteris on sisustust liiga palju või vähe, siis räägi üürileandjaga. Koostöös on loodetavasti võimalik ka lahendus leida.
Palun lisa kommentaari enda kogemused, soovitused ja nõuanded üürikorteri heakorra ja sisustuse osas.
Nõuanderubriigi järgmises artiklis kajastame üürikorteri kommunaalkuludega seonduvat. Samuti kirjutame parkimiskorraldusest.
Vaata lisaks, mida soovitavad KV.EE nõuanded või konkreetsemalt postituste sarja “Kuidas leida üürikorter“.