Nõuanne: Kuidas müüa kinnisvara – kuidas vormistada kuulutus (1/2)

Jätkame KV.EE rubriigiga, kus anname nõua, kuidas müüa kinnisvara. Eelmisel kolmel korral kirjutasime maaklerilepingute eripäradest. Täna jätkame teemat nõuannetega, kuidas vormistada müügipakkumist ehk müügikuulutust.

On mõned lihtsad reeglid pakkumise vormistamisel, mida järgides ei pruugi teid veel edu saata, kuid mida rikkudes on kindel, et teie pakkumine jääb ilma vähimagi tähelepanuta. Või tähelepanu siiski pälvides loobub ostja kiiresti ostuplaanidest.

Ära valeta

Ole kliendi vastu aus ja ära valeta korterit suuremaks, remonditaset paremaks ega kommunaalkulusid väiksemaks. Kui väidad, et ühistranspordi peatus on kiviviskekaugusel, siis ära eelda, et tavainimesed on sama võimekad, kui Kalevipoeg või Gerd Kanter.

Räägi muudegi asjade kohta tõtt. Valel on teadupärast lühikesed jalad ning lihtsad „eksimused“ tulevad kiiresti välja.

Taolised pisivaled võivad panna võimalikku ostjat hirmu tundma, et müüja ei ole usaldusväärne ja ainuüksi seetõttu võib ta ostutehingust loobuda.

Palju infot või vähe infot

Müügipakkumist või -kuulutust vormistades võib selle infoga üleküllastada kirjeldades naabri kassi iseloomu või kuupäeva ja kellaaega, mil torustik uuema vastu välja vahetati.

Võib valida ka äärmusliku teise tee ja piirduda aadressi mainimisega ja loota, et piirkonnast huvitatud ostjad võtavad selle napi info peale müüjaga ise ühendust.

Pea meeles, et enamus inimesi jätab „Tõe ja õiguse“ või „Sõja ja rahu“ lugemata just teose pikkuse-paksuse, mitte teoste sügavamõttelisuse tõttu.

Seetõttu on tõenäoliselt tõde siiski kahe vahel. Infot peab olema piisavalt, et anda võimalikule ostjale korterist aus pilt. Info hulgaga ei tohi liialdada.

Pildid ja plaanid

Kinnisvaraostjatel ei ole nagu tavalistelgi inimestel emotsioonid koju jäetud – esmane otsus müüjaga edasi suhelda või sellest loobuda tehakse paljus müügiobjekti piltide alusel.

On kulunud ütlus, et üks pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna. Piltideta müügipakkumine ei pälvi ostjate tähelepanu, seetõttu on piltide lisamine kohustuslik.

Pildile võiks eelkõige jääda ruumilahendus ja kohustuslik pilt tualeti olukorrast. Samuti vähemalt üks pilt hoonele väljast. Riietuv abikaasa või pildistatavast peeglist paistev aadamaülikonnas korteriomanik võib küll pakkumisele klikke juurde tuua, kuid siiski ei pruugi müügiedu tagada.

Võimalusel näe vaeva ja skanneeri või tee tavalise fotoaparaadiga korteri plaanist pilti, et seegi pakkumisse lisada.

Soovitused

  • Ära valeta kuulutuses ega muul moel.
  • Varusta müügipakkumine minimaalse, kuid siiski piisava infoga. Vajadusel ole valmis sügavamat huvi tundvat klienti varustama täiendava infoga.
  • Kuulutus sisaldagu kindlasti pilte – pilt hoonele väljast, sisepildid, pildid san-ruumidest. Võimalusel lisa kuulutusele planeeringud.
  • Loe kindlasti läbi ka nõuanderubriigi järgmine peatükk, kus jätkame sama teemaga.

Nõuanderubriigi järgmises peatükis jätkame müügikuulutuse vormistamise teemat.

Vaata lisaks, mida soovitavad KV.EE nõuanded või konkreetsemalt postituste sarja “Kuidas müüa kinnisvara“.

Eelmised nõuanded sarjast “Kuidas müüa kinnisvara

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

09.-12.09.2024 Kinnisvara ABC