Tänaseks maaklerite töö suurimaks väljakutseks on tõestada kinnisvaramüüjatele, mis on müüki pakutava vara tõeline turuväärtus ja sellest tulenev reaalne esmane pakkumishind. Hinnad liiguvad kiiresti ning paraku languse suunas. See tähendab, et iga müügi edasilükatud kuu tähendab kinnisvaramüüjale läbi madalama võimaliku müügihinna reaalset rahalist kaotust.
Tüüpiliselt lähtub eraisikust kinnisvaraomanik müügihinna määramisel kinnisvaraportaalidest saadavast võrdlusinfost. Sageli lisatakse müügiobjektile emotsionaalne väärtus, mida aastatepikkune koduks olemine on pakkunud.
Paraku peab tunnistama, et keskmine reaalne korteriomanditehingu ruutmeetrihind on kinnisvaraportaal KV.EE keskmisest pakkumishinnast kolmandiku võrra allpool. Samuti on oluline mõista, et enamus ostjaid ei jaga müüja emotsionaalseid väärtuseid ning nad ei ole nende eest valmis üle turuväärtuse maksma. Täna, kus kõik trumbid on eranditult ostjate käes soovivad ostjad pigem kasutada müüjate rohkust ära ja maksta turuväärtusest vähem.
Eriti ebamõistlik on kinnisvarapakkumise hinnastamisel lähtuda kunagisest tipphinnast. Tänaseks on hinnatase langenud ligi kaks korda ja kunagiste tipphindade tagasitulek on kui horisont, mis sellele lähenemisel järjest kaugemale sammub.
Kui maakler ei ole päris oma ülesannete tasemel ja valitsema jääb müügisoovi asemel liiga kõrge hinnaootus, siis jääb turuväärtust ületav pakkumine hinnaga teiste pakkumiste „sabas sörkima“. Teisisõnu ei pääse liiga kõrge hinnaga pakkumine potentsiaalsete ostjate huviorbiiti ja jääb müümata.
Kui müügisoov on siiski tõsine, siis on õige lähtuda pakkumise hinnastamisel eelkõige tehtud tehingute hinnatasemest. Arvestama peab selle juures, et nõudlus kinnisvara järele on närb ja ostjad väga valivad.
Nii tuleks pakkumishinna määramisel seda jooksvalt korrigeerida ning hinnalanguse tingimustes pigem on mõistlik hinda korrigeerides minna korraks allapoole reaalset hinnataset. Viimast on mõistlik teha just sel põhjusel, et olla ennetav ning mitte muutuda hinnamuutuste „järelsörkijaks“.
Kinnisvarapakkumise esmane pakkumishind on tänasel turul eduka müügitehingu üks võtmeelemente. Liiga kõrge hinnastamine lükkab võimalikku müügitehingut järjest edasi ja edasi.
Tänane perspektiiv on see, et hinnad langevad ja sellest tulenevalt tähendab edasilükkunud kinnisvaratehing tõenäoliselt rahalist kaotust ning tõenäoliselt sootuks müügitehingu ärajäämist. Edasilükkunud kinnisvaratehing tähendab ka jooksvaid kulutusi kinnisvara korrashoiule, kommunaalkuludele, aga sageli ka pangalaenu intressimaksetele.