Statistikaameti andmetel tõusid hinnad aprillis eelmise kuuga 0,9 protsenti ja aasta varasemaga võrreldes aeglustus hinnakasv märtsi 3,9 protsendilt aprillis 2,8 protsendini. Aastataguste energiameetmete mõju taandudes aeglustus inflatsioon aprillis kolme aasta madalaimale tasemele. Euroalal püsis hindade tõus esialgsel hinnangul 2,4 protsendil.
Energiahinnad on aastaga langenud 5 protsenti, sealjuures on suuremal määral odavnenud gaas ja kaugküte. Elekter on pea kümnendiku soodsam aastatagusega võrreldes. Seevastu mootorikütuse hinnad pöördusid aprillis kallinenud nafta toel siiski kasvule. Kuigi mai alguses lisandus kõrgem maksumäär osale energiatoodetele, jäävad energiahinnad väiksesse langusesse ka aasta teises pooles.
Toidu hinnatõus on taltunud, stabiliseerudes 1 protsendi lähedal. Osa toiduainete hinnatase on võrreldav aastatagusega. Suuremad muutused on toimunud kahes kaubagrupis, kus odavnenud aiasaadused tasakaalustavad mittealkohoolsete jookide kallinemist.
Euroalaga ja lähiriikidega võrdluses oleme hakanud eristuma teenusehindade osas, mis on meil viimastel kuudel rohkem kallinenud. Teenuste hinnatõus kiirenes aprillis 8 protsendi lähedale (euroalal 3,7 protsenti). Valdavalt on hinnatõusu vedanud transpordi-, side- ja meditsiiniteenused. Kui transporditeenuste puhul võib seda osalt seletada koolivaheaja mõjudega, siis mobiilside pakettide kallinemine on Eestis euroala suurim. Seda vaatamata tegevusala tugevale kasumlikkusele.
Lähikuudel võib oodata inflatsiooni stabiliseerumist 3 protsendi juures.