Riigi Kinnisvara ja Viljandi Haigla uue riigihanke Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse Tervikumi ehituseks esitati kolm pakkumust. Täna sõlmiti leping parima väärtuspõhise pakkumuse teinud ühispakkujaga, kelleks on AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg ning AS Ehitustrust. Lepingu maksumuseks on ilma käibemaksuta 51,94 miljonit eurot.
Hanke eesmärgiks on lõpetada Viljandi kesklinna rajatav 23 000 m² suuruse netopinnaga uus ja innovaatiline tervishoiukompleks 2025. aastal. Riigihange hõlmab Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehitustöid, millele on kehtestatud kõrgendatud nõuded ja meditsiinitehnoloogiast tulenevad piirangud.
„Meie meeskond on tänulik, et saame meile, kogukonnale ja riigile laiemalt nii olulise objektiga jätkata. Vaatamata sellele, et see projekt on üle elanud mitmeid väliskeskkonna suuri kriise ja muudatusi, jätkame täie jõu ja optimismiga panustamist, et Viljandi ja teda ümbritsevate piirkondade inimesed saaksid kindlustunde nii hädavajalike teenuste olemasolus ja arenemisel. Aitäh kõigile, kes on sellesse projekti uskunud ja seda toetanud ning tervitame rõõmuga meie uusi ehituspartnereid,“ sõnas SA Viljandi Haigla juhatuse esimees Priit Tampere.
„Koostasime Viljandi Haiglaga ühise riigihanke nii, et oleks võimalik ehitushinna riske jagada ning need ei jääks ainult ehitusettevõtete kanda, mistõttu on riigihanke lepinguprojektis sätestatud ehitusmaksumuse indekseerimine,“ ütles Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger. „Mõistame, et pakkujate jaoks on riskantne pooleni olevat ehitust üle võtta. Seega soovisime luua võimalikult selged ja läbipaistvad tingimused,“ lisas ta.
Ehitustööde kestuseks on 29 kalendrikuud, millele lisandub 6 kalendrikuu pikkune periood garantiiperioodil teostatava tehnosüsteemide hoolduseks. Lepingu maksumuseks on 51,94 miljonit eurot ilma käibemaksuta.
Viljandi haigla- ja tervisekeskusega ehitatakse ümber kogu maakonna tervise- ja sotsiaalsüsteem, mis on ainulaadne projekt kogu Baltikumi regioonis ning mille eesmärk on tuua sümbioosina ühte hoonesse kokku kogu ravi- ja sotsiaalteenuste pika ahela kõik lülid ning panna nad kiiresti ja paindlikult ühtse meeskonnana koos tööle. Tervikumis saavad uued töötingimused Viljandi linna perearstid ja -õed ning haigla töötajad, suurusjärgus ca 500 inimest. Tervikumis saavad olema nii perearstid, erinevate uuringute võimalused, eriarstid ja erakorraline meditsiin ning taastusravi – kõik vajalik Viljandi maakonna inimesele mugavalt ühe katuse all, kus eri valdkondade spetsialistide omavaheline suhtlus oluliselt paraneb.
Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehitust toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Sotsiaalministeeriumi poolt läbi Tervisekeskuste kaasajastamise meetme. Vabariigi Valitsus otsustas 15.12.2022 esitada ettepaneku Euroopa Komisjonile Viljandi haigla projekti rahastamiseks Eesti taaste- ja vastupidavuskavast.