Statistika: 2024. a tehti Tallinnas korteritega käivet 1,38 miljardit eurot

Tõnu Toompark, Adaur Grup OÜ / KInnisvarakool OÜ konsultant ja koolitaja

Maa-ameti andmetel oli 2024. a Tallinna korteritehingute rahaline kogukäive 1,38 miljardit eurot. Aasta varasemaga võrreldes vähenes tehingute käive 97 miljoni euro ehk 6,6% võrra. Tehingute käive vähenes eelkõige uute ehk kallimate korterite tehingute vähema mahu tõttu.

Linnaositi oli kõige suurem korteritehingute käive Kesklinna linnaosas. Kesklinnas tehti 2024. a korterite käivet 355 miljoni euro eest. See on 24% Tallinna korteritehingute kogukäibest.

Kõige väiksem oli korteritehingute käive Pirita linnaosas 36 miljonit eurot. Piritale järgnes vahetult Nõmme linnaosa 46 miljoniga. Nõmme ja Pirita annavad kahepeale kokku 7% Tallinna korteritehingute rahalisest käibest.

Pirital ja Nõmmel on vähe kortereid, seega vähe tehinguid ja vähe käivet. Nii ei ole Pirita ja Nõmme tehingukäive ja selle aastane muutus liiga olulised.

Olulisem langus oli Põhja-Tallinna linnaosas, kus 2024. a korteritehingute käive 258 mln eurot jäi aasta varasemale 20% alla. Olulise 63 miljoni eurose muutuse põhjus oli märkimisväärselt vähem uute korterite ehituslikke valmimisi ja klientidele üleandmisi.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

18.02.2025 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine