Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted oktoobris 1% rohkem toodangut kui eelmise aasta samas kuus. Tööstuse kolmest sektorist vähenes toodang energeetikas 4% ja mäetööstuses 6%, kuid kasvas töötlevas tööstuses 2%.
Tööstus on suurim majandussektor ja majanduskasvu oluline vedaja. Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme tööstusvaldkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid.
Statistikaameti analüütiku Helle Bunderi sõnul suurenes tööstusettevõtete toodangu maht esimest korda pärast eriolukorra välja kuulutamist. „Kõige suurema panuse sellesse andis töötlev tööstus arvutite ja elektroonikaseadmete tootmise ning puidu töötlemise kasvuga. Samas tuleb võrdlemisel arvestada, et töötlevas tööstuses hakkasid mahud vähenema just eelmise aasta oktoobrist,“ täpsustas Bunder.
Töötleva tööstuse harudest kahes kolmandikus võis täheldada kasvu. Suurema osatähtsusega tegevusaladest vähenes toodang enim ehitusmaterjalide ja metalltoodete tootmises.
Töötleva tööstuse toodangust 68% müüdi välisturule, ekspordi osa sellest oli suurim farmaatsia ja arvutite ning elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes eelmise aastaga 6%, kuid siseturule müük kahanes 6%.
Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti oktoobris võrreldes septembriga tööstuses kokku 2% ja töötlevas tööstuses 3% rohkem toodangut.
Energeetika valdkonnas kasvas elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes eelmise aasta oktoobriga 5%, soojuse tootmine aga vähenes 12%.
Tööstustoodangu indeksi koostamiseks kogub ja analüüsib statistikaamet andmeid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.