Tallinn: Pealinn soovib planeerimisprotsessi suunata tulemustele ja muuta kliendisõbralikumaks

TallinnTallinna 2024. aasta eelarve keskendub linnaplaneerimise ja muinsuskaitse valdkonnas uute lasteaedade kavandamisele, ajaloolise linnaruumi väärtustamisele ning infosüsteemide kaasajastamisele, mis võimaldavad planeerimismenetlusi senisest tõhusamalt ja kiiremini läbi viia.

Linnaplaneerimise valdkonna tegevuskuludeks on järgmiseks aastal eraldatud 5,6 miljonit eurot. Põhiülesanneteks on linna ruumilise arengu, planeerimise ja elukeskkonna ühtse strateegia hoidmine. 2024 aasta fookuses on alushariduse ruum, mille osas järgmisel aastal keskendutakse eelkõige lasteaedadele. Jätkuvalt on linnaplaneerimise ülesanne planeeringute koostamise korraldamine ja nende rakendamise kontroll ning linnaelanikele kvaliteetsete teenuste pakkumine ja inimkeskse linnaruumi loomine.

Abilinnapea Madle Lippuse sõnul on järgmisel aastal investeeringute fookus suunatud mitme infosüsteemi kaasajastamisele, et tagada planeerimisvaldkonna menetluste efektiivsus ja kiirus. „Praegu on lõpusirgel uue detailplaneeringute registri detailanalüüs, mille arendustega alustame järgmisel aastal. Samuti on valmis ehitusjärelevalve moodul Tallinna väärteoasjade registrile, mille loodame samuti järgmisel aastal kasutusele võtta,“ rääkis Lippus.

„Infosüsteemide arendamise kõrval panustame sisuliste tööprotsesside kaasajastamisse. Meie eesmärk on muutuda senisest kiiremaks, läbipaistvamaks ja kliendisõbralikumaks. Ehitus- ja kasutuslubade valdkonna muudatused on juba näidanud positiivset mõju – ehituslubade menetlusaeg on võrreldes kolme aasta tagusega vähenenud enam kui poole võrra, langedes sel aastal keskmiselt 73 päevani. Uuel aastal plaanime viia lõpule detailplaneeringute ja projekteerimistingimuste menetluse optimeerimise ning uuendada ehitusjärelevalve teenust,“ selgitas abilinnapea.

Järgmisel aastal on plaanis alustada linnale viie olulise objekti detailplaneeringuga. Kavas on Kivimäe põhikooli, Lepiku tänava lasteaia ning Pikaliiva tänava lasteaed-kooli planeeringud, samuti alustatakse Pae tänava spordihoone ning Kakumäe rannahoone detailplaneeringuga. Sealjuures on linnaplaneerimise ametil plaanis hakata senisest enam ise linnale kuuluvate hoonete planeeringuid koostama, esimeseks selliseks projektiks on Pirital asuv Lepiku tänava lasteaed.

Koostöös erinevate ametiasutuste ja kõrgkoolidega töötatakse järgmisel aastal välja programm, mille eesmärk on Kaarli puiesteel asuvas kaasamiskeskuses Avalinn tõsta linnaelanike teadlikkust, kuidas avalikku ruumi ja ümbritsevat elukeskkonda planeeritakse ning millised on elanike võimalused linnaruumi kujunemises kaasa rääkimisel.

Muinsuskaitse valdkonna investeeringuteks on 2024. aastal kavandatud ligi kaks miljonit eurot. „Võrreldes käesoleva aastaga on seda pea 400 000 eurot rohkem. Jätkuvad Skoone bastioni restaureerimistööd ning Dominiiklaste kloostrikompleksi renoveerimine, kus uue katuse saab Katariina kirik. Nendeks töödeks on ette nähtud 1,22 miljonit eurot. Üle 600 000 euro on kavandatud nii linnamüüri kui Toompea tugimüüri korrastamiseks, samuti jätkuvad tööd Pirita kloostrivaremetes,“ täpsustas Madle Lippus.

Tallinna kirikurenessansi programmi jaoks, mis on ellu kutsustud linna pühakodade ja neis leiduva kultuuripärandi restaureerimiseks, on ette nähtud 380 000 eurot. Samuti jätkab Tallinn miljööaladel asuvate ja mälestisena kaitse all olevate hoonete omanike toetamist arhitektuuripärandi korrastamisel ja nende säilimisse panustamisel. Restaureerimistoetusteks on eelarves 500 000 eurot.

Tallinna 2024. aasta linnaeelarve kogumaht on 1,26 miljardit eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.01.2025 Üürikoolitus