TOP-i ala saab uue näo

Linnavolikogu kiitis heaks Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse lähiala detailplaneeringu.

Juba kümme aastat tagasi algatatud detailplaneeringu Regati pst 1, 3 ja 5 kinnistute ning nende lähiala kohta hindas abilinnapea Taavi Aas Tallinna linna kuulsaimaks. Ta rõhutas, et planeeringut on aastate jooksul korduvalt muudetud piirkonna elanike soovidele vastu tulles ja see vastab Pirita linnaosa üldplaneeringule. Lahendus arvestab ta sõnul ka vajadusega muuta mereäärne ala atraktiivsemaks ning TOPi kompleks linnaosa tõmbekeskuseks, nagu Pirita linnaosa üldplaneering ette näeb.

Täna kehtestatud detailplaneering näeb ette olümpiapurjespordikeskuse hoonekompleksi rekonstrueerimise ja laiendamise ning selle naabrusse uue hoonestuse rajamise. Viimane hõlmab veekeskust, sadamahoonet, maa-alust parklat ja vajalikke tehnoehitisi, samuti kuni kolmekorruselisi korter- ja ridaelamuid ning äriruumidega korterelamuid või ärihooneid. Mere kaldale kavandatav veekeskus annab võimaluse rajada sinna ka mereveebasseine ning kujundada hoone ümbrusse rand. Detailplaneeringu koostamise käigus viidi Aasa sõnul läbi keskkonnamõju strateegiline hindamine, mille kohaselt on projektis esitatud lahendus rannikukeskkonnale soodne.

Planeering hõlmab 42,48 hektari suuruse maa-ala, mille omanikud on OÜ TopSpa Kinnisvara ja AS Tallinna Olümpiapurjespordikeskus. Abilinnapea täpsustas, et riigile kuulund kinnistute enampakkumise teel võõrandamise tingimused nägid ette võimaluse hoonestada ka TOP-ist kesklinna poole jääv ala, kus praegu on parkimisplatsid.

„Praeguse tühja parklaala hoonestamisega tekib senise ebaselge ülemineku asemel selge kontrast linnaruumi erineva iseloomuga osade vahel, kusjuures parima arhitektuurse lahenduse saamiseks tuleb selle ala hoonestamiseks korraldada arhitektuurikonkurss,“ rõhutas Aas ja lisas, et detailplaneeringu koostamisel on arvestatud arhitektuuriajalooliste eritingimustega ning rajatav hoonestus ei muuda linna siluetti.

Kavandatavad kergliiklusteed tagavad Aasa hinnangul hea ligipääsu jalgsi ja jalgrattaga kogu planeeritud hoonestusele ning Pirita jõele, olemasolevat haljastust on püütud võimalikult palju säilitada ning lisaks tulevad planeeringualast ligikaudu viiele hektarile uued haljasalad. Rannapromenaadi ning kergliiklusteed jätkatakse Pirita jõeni ja sealt edasi Pirita teeni.

Purjespordikeskuse hooned on kavas rekonstrueerida ja teha juurdeehitused, et kujundada sellest Pirita keskus, kus asuvad kaubandus-, teenindus-, kultuuri-, spordi- ja puhkeasutused, samuti on kavas rajada üldkasutatavad haljasalad ja rannapromenaad ning korrastada liiklusskeemi. Aas rõhutas, et planeering võimaldab luua tervikliku ruumilise lahenduse, mis tugevdab piirkonna identiteeti vaba aja veetmise ja sportimise kohana, kus keskkond muutub mitmekesisemaks planeeritavate elamute lisandudes.

Detailplaneeringu koostamist taotles AS Tallinna Olümpiapurjespordikeskus ja see algatati linnavalitsuse korraldusega 15. jaanuarist 2003. Planeering võeti vastu 1. detsembril 2010 ja oli avalikul väljapanekul 27. detsembrist 2010 kuni 7. veebruarini 2011, misjärel toimus kolm väljapaneku tulemusi tutvustavat avalikku arutelu.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

09.-12.09.2024 Kinnisvara ABC