Tallinna Tehnikaülikooli arhitektuuri- ja urbanistikainstituudi magistrandid said Belgradis peetud rahvusvahelisel ülikoolide arhitektuuritudengite võistlusel kaks žüriipreemiat. Võistlus toimus 16. ja 17. mail.
Kaheteistkümnendat korda korraldab Isover arhitektuuritudengitele rahvusvahelise võistluse, kus hinnatakse võrdselt nii arhitektuuri kõrget taset kui ka kavandatud hoonete energiasäästlikku lahendust. Sel aastal oli võistlejate ülesandeks esitada Saksamaal Mannheimi linnas raudteeäärse kvartali linnaruumiline lahendus koos linnakvartali pargialaga ja projekteerida sellele alale kaasaegne korterelamu.
Seekord osalesid võistlusel arhitektuuritudengid 30 riigist kokku 52 tööga.
TTÜ arhitektuuri- ja urbanistikainstituudi professor Irina Raud: „Tallinna Tehnikaülikool osales sellel võistlusel esimest korda ja tõi koju kaks preemiat, mis on väga hea tunnustus meie tudengitele ja õppejõududele. Osalesime nelja võistlustööga, millest kolm valiti välja Eestis Isoveri korraldatud eelvoorus. Eesti eelvoorus andis žürii esimese preemia Mari Renno ja Kaidi Piirimetsa tööle. Eelvooru kutsuti osalema ka teised arhitektuuriõpet andvad koolid Eestis, lisaks meile osales kohalikus eelvoorus veel Tallinna Tehnikakõrgkool. See võistlus, millel on pikk traditsioon ja kõrge maine, on kujunenud oluliseks arhitektuuriõpet andvate kõrgkoolide mõõduvõtmiseks. See on hea võimalus võrrelda koolide taset, kuna osalejaid on nii paljudest riikidest, näiteks Saksamaalt, Austriast, Inglismaalt, Soomest (kes olid tänavu esindatud Oulu ja Tampere ülikooliga), pea kõigist Balkanimaadest, Ukrainast, Lätist, Leedust ja veel paljudest teistest riikidest.“
Tallinna Tehnikaülikooli arhitektuuri- ja urbanistikainstituudi võidutööde autorid on Anna Temmo/ Ivo Riet ning Keiu Tulev/ Laura Ojala, juhendajad on arhitektid Emil Urbel, Rein Murula, Ignar Fjuk ja Irina Raud ning ekspert Indrek Sniker.
Temmo/ Riet töös on huvitav linnaruumiline lahendus, kavandatava tänava innovatiivne side pargialaga, mille idee aluseks on keskkonnasäästliku tasakaalu loomine loodusliku ja tehiskeskkonna vahel, näiteks vihmavee kogumine. Originaalne on siseõuedega kortermaja arhitektuurne lahendus ja selle sidumine energiasäästliku hoone nõuetega.
Tulev/ Ojala töös on väga huvitav ja ümbritsevat olemasolevat linnaruumi arvestav linnaehituslik lahendus ning pargiala läbiva ühtse, kuid samas vaheldusrikka keskkonna kujundamine. Eriti sai esile toodud kortermaja kontseptsioon, mis annab võimaluse kokku panna elamu erinevatest moodulitest ja vajadusel neid mooduleid ka vahetada.