Innovatsioonist on palju räägitud. Kuid kui palju neist ilusatest sõnadest on ka käega katsutava kuju leidnud? Igal juhul on nutikad eesti mehed firmast ultraKUB pannud pead kokku ja saanud hakkama millegi tõeliselt innovaatilisega – nad on välja töötanud maja, mis toodab ise soojusenergiat.
Esimese innovaatilise nullenergiaga moodulmaja avamine toimub 17. juunil kell 16.00 Tallinna südalinnas Rotermanni väljakul. Rotermanni kvartali tulevikku vaatav julge pilk ning innovaatiline arhitektuurikeskkond on ideaalseks taustaks sellele värskele eesti poiste leiutisele.
Seda ka maailma mastaabis unikaalset projekti on lubanud avama tulla majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, kontseptsiooni looja arhitekt Rene Valner ja Innovatsiooniaasta juht Urmas Kõiv.
Nullenergia-maja tähendab, et selle kasutamisel ei kulu rohkem energiat, kui hoone ise toota suudab. Kui tellija ei soovi autonoomseid energiaseadmeid, siis on võimalik endale soetada ka pelgalt passiivmaja, mille küttekulu on tavamajast keskmiselt kümme korda väiksem. Uudse moodulhoone väljatöötamisel oli üheks lähtekohaks, et kontseptsiooni saaks edasi arendada ka plussenergiaga maja loomiseks. Plussenergia maja omanik võib hoone poolt toodetud energiaülejäägi energiavõrku tagasi müüa. Nii mõnigi idee, mis oma loomishetkel on tundunud hullumeelsena on mõne aja pärast muutunud iseenesest mõistetavaks. Just nõnda saab alguse iga maailma muutev mõte!
Innovatsiooniaasta inspireerib inimesi olema uuendusmeelsed. Aasta initsiaatoriteks on EAS ja Majandus-Kommunikatsiooniministeerium ning patrooniks Toomas Hendrik Ilves.
Nullenergiaga moodulmaja avamine toimub 17. juunil kell 16.00 Rotermanni väljakul.