Täna asetati Ülemiste Citys nurgakivi uuele 13-korruselisele büroohoonele, millest saab ühtlasi piirkonna kõrgeim ehitis. Lõõtsa tn 5 kerkiva hoone fassaadi hakkab tulevikus katma silmapaistev digimuster ning selle lõunaküljele paigaldatakse terves ulatuses päikesepaneelid. Uus büroohoone taotleb kõrgeimat hoonetele keskkonnasäästlikkuse eest välja antavat LEED kuldtaseme sertifikaati.
„Ülemiste City on linn linnas,” märkis Tallinna abilinnapea Taavi Aas. „Mul on selle üle väga hea meel – kui samasuguse innuga, millega Ülemiste Cityt on arendatud, sünniks moodsad ärilinnad ka mujal Tallinnas, võiks Tallinn ka valmis saada. Ajal, mil Eesti ettevõtlus vajab uut hoogu ja inspiratsiooni, on Ülemiste City selle hoo andja. Ettevõtluses tõmbab sarnane sarnast, mitte vastupidi.“
„Ülemistesse koondunud tehnoloogiaettevõtted konkureerivad omavahel üksteist toetades,“ ütles Ülemiste City linnakut arendava Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov. „Mida rohkem on meil kaasaegseid tervikkeskkondi, seda edukam Eesti ja Tallinn on. Me võistleme Helsingi, Riia, Peterburi ja Stockholmiga – vastased on tugevad, kuid meie peame olema kavalamad.”
Uuest büroohoonest saab Gert Jostovi kinnitusel Ülemiste City kõige silmapaistvam ja säravam ehitis, mis annab targa äri linnale uue südame. „Kuna lennujaama vahetus läheduses on kehtestatud ehitiste kõrgusepiirang 45 meetrit, jääb see ilmselt pikaks ajaks lähipiirkonna kõrgeimaks hooneks, mis paistab kaugele,“ selgitas Jostov. „Tegemist on ühtlasi visuaalselt väga efektse hoonega. QR koodist inspireeritud fassaad ja päikesepaneelid kannavad endas selget sõnumit Ülemiste City linnaku eesmärkidest, milleks on luua võimalikult inspireeriv keskkond teadmisi ja uusi tehnoloogiaid hindavatele ettevõtetele.“
Nordecon ASi juhatuse esimehe Jaano Vingi sõnul väärib hoone juures tähelepanu fakt, et maja ehitatakse peamiselt taaskasutatavatest ning eestimaistest ehitusmaterjalidest. „Suurt tähelepanu pööratakse hoone madalale energiatarbimisele – milles üht rolli mängivad näiteks maja lõunaküljele paigaldatavad päikesepaneelid,” märkis Jaano Vink. „Erinevate meetmete kompleks võimaldab taotleda majale LEED kuldtaset. Juba projekteerimisel on selle büroohoone keskkonna- ning energiasäästlikkusele pööratud harjumuspärasest suuremat tähelepanu, mis kindlasti esitab väljakutse ka ehitajale. Sarnaseid hooneid Eestis juba on, kuid mitte palju.”