Sarnaselt aprillile oli ka mai Tallinna korteriturul väga aktiivne – tehti viimaste aastate uus tehingute arvu rekord 813 tehinguga kuus, mis on 14 tehingut ehk 1,8% rohkem kui aprillis.
Umbes 22% tehingutest tehti uute korteritega, mis on samas suhtes ka eelneva paari kuuga. See näitab, hoolimata vahepeal meedias kõlanud seisukohtadele, et ka korterite järelturg on aktiivne ja tehinguid tehakse palju. Aktiivne on olnud ka juunikuu algus, kuu kokkuvõttes, arvestades mitmeid tulevasi riigipühasid, tõenäoliselt siiski aprilli ja mai tulemuseni ei jõuta.
Müüdud korteriomandite keskmine m2 hind oli 1548 EUR/m2, mis on 0,7% madalam kui aprillis, samas aastases võrdluses oli hinnatõus 12,3%. Arvestades, et viimastel kuudel toimunud keskmisest kallimate arendusprojektide (Kentmanni tn 6, Pirita tee 26) korterite müükide vormistamise mõju järgnevate kuude keskmisele hinnale kaob, siis on oodata keskmise hinna paigalpüsimist või vaikset langust.
Korterite müügipakkumiste arv (kuulutuste arv portaalis kv.ee) on tõusnud üle 9000-e, mis on viimase ca kolme aasta kõrgeim. Paratamatult mõjutab see müügiperioode pikenemise suunas.
Kokkuvõttes võib tõdeda, et õige hinnaga müüdavale varale leitakse ostja tõenäoliselt kiiresti. Objektid, mille müügihinna määramisel on loodetud, et turuhind kasvab soovidele järgi, jäävad müüki ajani mil omanik on valmis oma hinnaootused tooma turuhinnale vastavaks. Aga nii on see stabiilse turu olukorras alati olnud.
Tallinna kinnisvaraturgu iseloomustavate graafikutega saab tutvuda siin.