Maa-ameti eestvõttel on valminud Eesti põhikaardi 2013. aasta versioon, mille peamiseks uuenduseks on ühtlase kvaliteediga reljeefiandmestik.
Kaart on loodud Eesti Topograafia Andmekogu (ETAK) väljavõttest 31. jaanuari seisuga. Lisaks aasta jooksul ETAK andmebaasis toimunud ruumiobjektide muudatustele kujutatakse kaardil esmakordselt kogu Eestimaa ulatuses aerolaserskaneerimise (LIDAR) algandmetest loodud samakõrgusjooni ja iseloomulikke kõrguspunkte ning kõrguste paremaks visuaalseks tajumiseks ka reljeefvarjutust.
Samakõrgusjooned on kujutatud 2,5 meetrise vahega, kaardile on alles jäetud 181 000 kõrguspunkti, mis iseloomustavad muhkude kõrgemaid tippe ja lohkude madalamaid kohti. Lisandunud on u 3000 kohanime (loodusnime) ning parandusteringi on läbinud maaüksuste nimed.
Olulisemad aasta jooksul toimunud ETAK ruumiobjektide muudatused on järgmised: Lõuna-Eestis on uuendatud u 4000 ruutkilomeetri ulatuses voolu- ja seisuveekogud; kõikide nähtusklasside lõikes on lauskaardistatud u 1000 ruutkilomeetri suurune ala; hooned on seostatud aadressiandmete süsteemiga (hoonetel on atribuudina ADS_OID ja lähiaadress); kohalikele teedele on Teeregistri andmete alusel lisatud laiused.
Eesti põhikaart on kõige detailsem (mõõtkavatäpsus 1:10 000) kogu Eesti territooriumi kattev kaart, mida aluskaardina kasutab oma töös valdav osa avalikust sektorist.
Kaardi rasterkujul väljundid (varjutusega värviline, värviline ning mustvalge) on igaühele nähtavad ja kasutatavad Maa-ameti kaardirakenduste ja avaliku WMS teenuse kaudu. Vektorväljundeid on tänavu neli: ESRI geoandmebaas (GDB), ESRI Shape, Mapinfo TAB ning MicroStation DGN v8. Vektorväljundi objektidel (v-a DGN v8) on kaasas ETAK tabelandmed. Kasutusõiguse taotlemine failidele toimub kehtiva ruumiandmete levitamise korra alusel.
Andmete vanust on võimalik teada saada kahel tasemel: objekti ja piirkonna tasemel. Viimast saab küsida Maainfo kaardirakenduses Metainfo nupu abil, klikkides huvipakkuvas kohas kaardil, mille tulemusena paremal infopaneelil kuvatakse “Põhikaardistuse aasta” lahtris lauskaardistuste aasta(d) ehk aeg, mil piirkond vaadati üle kõikide kaardil kujutatud nähtuste lõikes.
Kuna teatud nähtusklasside andmeid (eelkõige teed-ehitised-veed) muudetakse Maa-ametis igapäevaselt, siis ruumiobjekti tasemel saab objekti viimase muutmise kuupäeva teada kaardirakenduse Info nupu abil (aluskaardiks hübriidkaart või kaart ning klikkides objektil kuvatakse infopaneelil objekti(de) andmed, millest tuleks kerida ette teid huvitava objekti andmed).